Güncel

Başkan Çolakbayraktar: “Biz her noktada her alanda çalışıyoruz”

KAYSERİ (1HA) – Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar, yoğun kış mevsimi sonrasında asfaltlarda oluşan sorunlar için programlar yaptığını söyleyerek: “Biz her noktada her alanda çalışıyoruz.” dedi.

İstasyon caddesinde vatandaşların ve personellerin dertlerini dinleyen Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar: “Şimdiki karşılaşma kılık kıyafetle olan tanınır bir karşılaşma ama zaman zaman daha kamufle bir kıyafetle, tanınmayacak bir vaziyette gezdiğim oluyor, personellerle karşılaştığımız oluyor.” dedi. Yapılan işleri yerinde denetlemek, vatandaş memnuniyetini ölçmek, vatandaş memnuniyetini görebilmek veya vatandaşların taleplerini birebir dinleyebilmek için rutin olarak sokaklarda gezdiğini belirten Çolakbayraktar: “Çünkü belediye dediğimiz, belediye faaliyetleri dediğimiz işler vatandaşın gündelik yaşantısı içinde birebir onu ilgilendiren işler, birebir onları dokunan işlerdir. Öyle şeyler var ki sabahtan akşama, akşamdan sabaha hayatın direk içerisinde olan belediye faaliyetleridir. Durum öyle olunca hem bizim açımızdan, hem personellerimiz açısından hem de vatandaş açısından bunları birebir gözlemlemek gerekir eğer gözlemlenirse bunun arkasından başarı ve memnuniyet gelir.” ifadelerini kullandı.

‘ASFALTLAMA KONUSUNDA GEREK MERKEZDE GEREK KIRSALDA PROGRAMLARIMIZ VAR’

Özellikle yaşadığımız yoğun kış mevsiminde yapılan tuzlama faaliyetleri sonrasında asfaltların ciddi anlamda bozduğunu ve bu konu hakkında programlar yaptıklarını belirten Çolakbayraktar: “Asfaltları ciddi manada bozan en önemli olumsuzluklardan birisi tuzlama faaliyetleridir. Asfaltlama ilgili gerek merkezde gerek kırsalda programlarımız var.” dedi. İlk önce benim mahallem, ilk önce benim sokağım, ilk önce benim kapımın önü denildiği zaman bu işin altından kalkılamayacağını vurgulayan Başkan Çolakbayraktar: “Şöyle bir şey var ilk önce benim mahallem, ilk önce benim sokağım, ilk önce benim kapımın önü denildiği zaman takdir edersiniz ki bu ilk önceleri bir sıra dahilinde yapabilirsek biz bu işin altından kalkabiliriz, bu işi başarıya ulaştırabiliriz. Eğer ilk önce benimki olsun denildiği zaman bunu bir program altında yapmazsak bu işin altından kalkamayız. Bizde bunu bir programa aldık, bazı yerlerde acil yapılması gereken iyileştirmeler ve yenilemeler var. Kış şartlarında ortaya çıkan olumsuzlukları bertaraf etmek için kimi yerlerde yeniden asfaltlama yapmamız gerekir ” dedi. Asfalt yapacakları zaman, asfalt programları içinde sadece yolun üst yapısında asfaltı serip de geçmediklerini yolun alt yapısıyla beraber orda ciddi bir çalışma yaptıklarını vurgulayan Çolakbayraktar: “Bu durum hem zaman alıyor hem de ciddi manada iş yükü oluşturuyor birazda işin özü itibariyle ekonomi gerektiriyor. Ama bunu yapmazsak da yapmış olduğumuz iş 6 ay sonra, 1 sene sonra, 2 sene sonra tekrar bozuluyor yenilemeye ihtiyaç duyuyor. Ama köklü bir değişim yaptığımız zaman, üstündeki trafik yüküne göre en az 5 yıl, 8 yıl, 10 yıl neyse orada o yol kalıyor ve kalmasıyla birlikte sadece asfalt yenilemesiyle çalışmalar nihayete erebiliyor. Bu şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu