BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR; “ÇÖZÜM MERKEZİ, KAYSERİ’NİN EN TORPİLLİ NUMARASIDIR”

Fotoğraflı (38)

KAYSERİ (1HA) – Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 7 yıl önce kurulan Çözüm Merkezi’nin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Çözüm Merkezi’nin vatandaş ile belediye başkanı arasında bir iletişim kanalı olduğunu söyleyen Çolakbayrakdar, Çözüm Merkezi’ni en torpilli numara olarak niteleyerek, “Özellikle başımızın tacı olan vatandaşımızı önemsiyoruz ve beklentilerini hızlı bir şekilde karşılamak için merkezimizle sonuç odaklı çözüm üretiyoruz” dedi.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 7 yıl önce kurulan Çözüm Merkezi’nin faaliyetleri, neler yaptığı, nelere geldiği hakkında basın açıklaması düzenledi. Kocasinan Belediyesi Seminer Salonu’nda düzenlenen basın açıklamasında konuşan Çolakbayrakdar, Çözüm Merkezi’ni en torpilli numara olarak nitelendirdi. Çolakbayrakdar, “Çözüm Merkezi’nin numarası torpili telefon numarası. Torpilli hat. Niye torpilli? Çünkü ben de bir talebim olduğunda, vatandaşın benden istediği bir şey olduğunda 222 70 00’ı arayıp oraya söylüyorum. Bundan dolayı torpilli hat diyoruz. 222 70 00 herkesin rahat ulaşabileceği, herkesin belediye ile ilgili olan taleplerini bu hat üzerinden yönetebileceği bir telefon numarası. Kocasinan Belediyesi’nde birine ulaşsam da şu işimi yaptırsam, gibi bir kaygı da değil. Bir telefonla Kocasinan Belediyesi’nin bütün birimlerine ulaşabileceğiniz herkese eşit şekilde ulaşım hakkı veren hizmeti vatandaşın ayağına götüren iletişim hattı burası. Çözüm merkez deyince ilk kurulduğunda farklı yorumlara sebep olmuştu ama her seferinde üzerine basa basa söylüyorum. Burası bir iletişim hattı. Vatandaşla belediye arasında, vatandaşla belediye başkanları arasından bir iletişim hattı. Takdir edersiniz ki bir buçuk milyonluk şehirde yaşıyoruz. Gayet büyük bir coğrafyada hizmet veriyoruz. Kocasinan bölgesi için söylüyorum. Ve her geçen gün de taleplerin farklılaştığı, beklentilerin daha da yukarıya doğru yükseldiği bir çağda, bir dönemde bizim teknolojiyi çok iyi şekilde kullanıp, teknolojinin imkanlarından iyi istifade edip vatandaşın da taleplerini çok hızlı bir şekilde yerine getirmemiz gerekir. Bundan dolayı da bizim için iletişim kanalı diyoruz” şeklinde konuştu.

‘VATANDAŞIN TALEPLERİ, BEKLENTİLERİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ’

Her dönem yapılan işleri geliştirme kaygı kaygısı içerisinde olduklarını dile getiren Çolakbayrakdar, “Sadece burada vatandaşın talebi olmadığını birkaç örnekle, biraz sonra sunum içerisinde göreceksiniz. Taleplerinin yerine gelmesi neticesinde veyahut da hiçbir talep olmaksızın hayata geçirmiş projelerimizden vatandaşımızın memnuniyetini de çözüm merkezi üzerinden ölçebildiğimiz veyahut da bizim vatandaşla iletişimimiz neticesinde neler yaptığımızı da buradan çözüm merkezinden göreceğiz. 25 Ağustos 2016’da başlamış olduğumuz süreç 7 yıl öncesinden bugüne kadar geldiğimiz süreçte bazen bir işler yapılır, projeler yapılır, açılışlar, tanıtımlar vesaireler. Arkasından belki yok olur. Veyahut da o gün orada kalır. Ama biz her yaptığımız projede olduğu gibi çözüm merkezini de takip ediyoruz. Üzerine basa basa her dönem yapılan işleri geliştirme kaygı kaygısı içerisindeyiz. Ve 7 yıl içerisinde de şu anda başladığımızdan çok daha iyi bir noktada çalışıyoruz. Neden çözüm merkezi kurduk? Çünkü vatandaşı önemsiyoruz. Önceliğimiz vatandaşımız. Ben arkadaşlara çoğu zaman toplantıda hep şunu hatırlatıyorum. Diyorum ki bir esnaf bir iş yeri, bir ticaret erbabı, müşterisiyle ilgili ilişkilerinde nasıl bakıyor ise, bizim de vatandaş müşteri ilişkileri gibi öyle görmemiz lazım. Vatandaş baş tacı. Vatandaşın talepleri, beklentileri bizim için önemli. Bunu iyi anlamamız lazım. İyi idrak etmemiz lazım. Arkasından da bunu hayata geçirmemiz lazım. Doğru bir şekilde çözüme ulaştırmamız lazım” ifadelerini kullandı.

‘2016 YILINDAN BU ZAMANA KADAR TOPLAM 235 BİN 835 KAYIT ALDIK’

Yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdiklerinin altını çizen Başkan Çolakbayrakdar; “Fen İşleri Müdürlüğü’müzün sahadaki yapmış olduğu bütün çalışmaları, Kocasinan Belediye’mizin wep sitesi www.kocasinan.bel.tr adresinde açtık ve vatandaşımızın takibine sunduk. Vatandaşlarımızı, yapılan çalışmanın hangi aşamada olduğunu ve hangi mahallede ne yapılıyorsa sürecin tamamı hakkında bilgilendiriyoruz. Bu noktada 2016 yılından bu zamana kadar toplam 235 bin 835 kayıt aldık ve buda ayda 3 bin 973 talep geldiğini gösteriyor. En çok talebin olduğu konulardan bazıları ise yol, asfalt, park, kentsel dönüşüm, ilaçlama gibi çalışmalar oluyor. 13 personelle bu çalışmaları ürütüyoruz” diye konuştu.

Exit mobile version