BAŞKAN CABBAR: “DEVELİ’NİN DAHA ÇOK TANINMASI İÇİN PROJELER ÜRETİYORUZ”

KAYSERİ (1HA) – İstanbul’da başlayan Kayseri Tanıtım Günleri’nde konuşan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, “Develimizde bulunan hem doğal güzelliklerimizin hem de tarihi mekânlarımızın, daha çok insanın tanımasına katkı sağlamak adına projeler üretiyoruz” dedi.

İstanbul Yenikapı’da Kayseri Tanıtım Günleri etkinliği düzenleniyor. 8-11 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlik kapsamında kentin değerleri İstanbul’a taşındı. Kayseri Büyükşehir ve ilçe belediyeleri de alanda stant kurarak ziyaretçilere tanıtım yapıyor. Alanda yerini alan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar da ilçede gerçekleştirilen çalışmaları anlattı. İlçedeki kadın kooperatifine destek olduklarını belirten Cabbar, “Ürünlerimizi sergilemek adına stantlarımızı açtık. Develili hemşirelerimiz dünden beri burayı boş bırakmıyor. ‘Develi standı en yoğun stant’ diyorlar. Biliyorsunuz İstanbul’da yaşayan Kayserililer arasında en çok nüfusa sahip olan ilçe Develi’dir. İstanbul’da yaşayan Kayserililer her şeye rağmen Develi’yi unutmuyorlar. Develi’yle alakalı bir şey olduğunda bizi arayarak eksiklikleri söylüyorlar ve bu şekilde sevgilerini yansıtıyorlar. Develimizde bulunan hem doğal güzelliklerimizin hem de tarihi mekanlarımızı, daha çok insanların ulaşabilmesi ve tanıtımımıza katkı sağlaması adına projeler üretiyoruz. Selçuklu şehriyiz ismimiz Dev Ali’den geliyor. Kadın kooperatifimiz tarafından tamamen doğal kırmızı biberli erişte yaptık. Ürünlerimizin alışveriş merkezlerinde bulunabilir hâle getireceğiz” diye konuştu.

‘TARİHİ VE KÜLTÜREL DEĞERLERİ ORTAYA ÇIKARACAĞIZ’

Develi Kaymakamı Mehmet Tunç da ilçedeki tarihi ve kültürel değerleri gün yüzüne çıkaracaklarını söyledi. Kayseri’nin en yoğun, en büyük ilçesinin Develi olduğunu anımsatan Tunç, “İstanbul’da Kayseri’deki tanıtımların hayırlara vesile olmasını diliyorum. Biz hemşerilerimizi çok önemsiyoruz. Sağ olsunlar, onlar da bizi önemsedikleri için Çarşamba gününden bu yana burada olduklarını öğrendik. İlçemizde tarihi mekanlarımız oldukça fazla. Tarihi kültürel değerlerini biz de gün ışığına çıkartacağız. Kadın kooperatiflerimizi çok önemsiyoruz. Zor bir alanda kadın kooperatiflerimizi kurduk. Gıda gerçekten çok önemli. Bundan sonraki süreçte, ürünlerimiz tüm Türkiye’de olacak” şeklinde konuştu.

Exit mobile version