Fotoğraflı (35)
5:30

Başkan Büyükkılıç’tan bayram uyarısı: “Çevremiz ve sağlığımız adına belediyelerimizin belirlediği noktalarda kurban kesimi yapalım”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti’nin Geleneksel Bayramlaşma Programı’nda konuşan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, bayram süresince herhangi bir sağlık ve çevre problemiyle karşılaşılmaması adına belediyelerin hizmet vermiş olduğu noktalarda kurban kesimleri yapılması gerektiğini söyleyerek “Bölgelerimizdeki hizmeti veterinerlerimizle birlikte veriyoruz, özellikle iklim koşulları sebebiyle özellikle hijyen konusuna çok dikkat edelim” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Geleneksel Kurban Bayramı Bayramlaşma Programı gerçekleştirildi. Programa; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Şaban Çopuroğlu, Murat Cahid Cıngı ve Bayar Özsoy, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe belediye başkanları, AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Seyit Demirezen, siyasi partilerin il başkan yardımcıları, ilçe başkanları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Kurban Bayramı’nın belediyeler açısından büyük önem arz eden bir durum olduğunu belirten Başkan Büyükkılıç, “Kurban atıklarıyla çevrenin kirletilmemesi ve sağlık sorunlarıyla karşılaşmamak mutlaka belediyelerimizin göstermiş olduğu bölgelerde kesimlerin yapılması gerekiyor. Sonuçta veteriner destekleriyle bu hizmeti veriyoruz, böylesine iklim koşullarında da sağlığımıza çok daha dikkat etmemiz gerekiyor” dedi ve İsrail’in Gazze’de uygulamış olduğu zulme de değinerek “Siyonist İsrail’i kınayıp Gazze’de vefat eden kardeşlerimizi de anarken şehitlerimizi de ayrıca rahmetle anıyor, gazilerimize dua ediyor ve bütün şehit yakınlarımızın da ellerinden öpüyoruz” diye konuştu.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar da Filistin’de yaşanan insanlık dramı sebebiyle buruk bir bayram geçirdiklerini dile getirerek “Gazze’de yaşanan zulüm sebebiyle bayram yapamayan Müslüman kardeşlerimizi Rabb’im en kısa süre içerisinde bu zulümden kurtulmayı, bizler gibi bayram yapmalarını nasip eylesin” dedi.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ve AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm de İsrail’in Gazze’de sürdürdüğü zulmü kınayarak buruk bir bayram geçirildiğini dile getirdiler.

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ve MHP İl Başkanı Seyit Demirezen bütün vatandaşların ve programa katılanların bayramını kutladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_en
Beğen