Başkan Büyükkılıç: “Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı olarak ‘Ben de burada varım’ demeleri anlamlı”

Fotoğraflı - 2023-03-25T131538.426

 

KAYSERİ (1HA)- AK Parti Kayseri Milletvekili adaylarının belirlenmesi için yapılan temayül yoklamasında oy kullanan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Nezih bir ortamda acımızı da hissederek demokrasi gereği yapılacak olan çalışmayı yaptık. Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı olarak ‘Ben de buradayım’ deme yaklaşımında bulunmaları önemli ve anlamlı” dedi.

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri öncesi AK Parti Türkiye genelinde temayül yoklamasına gidiyor. AK Parti Kayseri İl Başkanlığı da, Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’nde Meclis’e gitmesini istediği vekil adaylarını oyladı. Bin 855 üyenin aday adaylık başvurusu yapan 86 isim arasından 10 kişiyi elektronik ortamda oyladı.

Oylamaya katılan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, temayül yoklamasına katılan üyelere teşekkür etti. AK Parti’nin dijital ortamı en iyi kullanan siyasi parti olduğunu belirten Büyükkılıç, “Nezih bir ortamda sessiz, sakin huzurlu bir şekilde acımızı da hissederek demokrasi gereği yapılacak olan çalışmayı gerçekleştiriyoruz. Dijital ortamda yapılan ve ikinci kez uygulanan dijital ortamı en iyi kullanan siyasi oluşum olarak AK Partimizin yapmış olduğu güzel bir çalışma. Adaylarımız nezih bir şekilde burada kendileri dışarda tutulup, oy kullanacaklar içeri alınarak elektronik ortamda yapılıyor. 86 tane kardeşimiz başvuruda bulunmuş, hepsi birbirinden değerli. Burada kardeşlerimizin aday adayı olma ve Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı olarak ‘Ben de burada varım’ deme yaklaşımında bulunmaları bizim için önemli ve anlamlı. Seçilecek kardeşimizin sanki kendisini onu yerinde hissederek ondan daha fazla çalışacağına inanıyorum. Her birini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Seçimlerin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Exit mobile version