Siyaset

Baki Ersoy olayında yeni gelişme İhraç talebiyle disipline sevk edildi

 

KAYSERİ (1HA) – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy disiplin kuruluna sevk edildi. MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk, kararla ilgili açıklama yaptı.
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Kayseri Milletvekili Mustafa Baki Ersoy’un, parti politikalarına aykırı açıklamalarından dolayı tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edildiğini açıklamıştı. Vekil Ersoy, Kayseri’de katıldığı televizyon programında ekonomi hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Ersoy açıklamasında; “Açıklanan rakamların üzerinde enflasyon oranları var. Zamlar bu milletin belini büküyor. Bunlar gerçek. Bunları görmemezlikten gelemeyiz. Bunları konuşmamız gerekiyor. Bunları yok sayamayız. Bir şey yok saydığınızda problem ortadan kalkmıyor ve bu tepkiyi getiriyor” demişti.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Kayseri Milletvekili Mustafa Baki Ersoy’un disiplin kuruluna sevkiyle ilgili açıklama yaptı. Öztürk açıklamasında, “Halen Kayseri ili Kocasinan ilçesi teşkilatına kayıtlı partimiz üyesi ve Kayseri milletvekili olan Mustafa Baki Ersoy, tüzüğümüzün 78’inci maddesinin 4-c, 4-e, 4-i bentleri ve 81’inci maddesi uyarınca tedbirli olarak, parti üyeliğinden ‘kesin çıkarma cezası’ ile tecziyesi için Merkez Disiplin Kurulumuza sevk edilmiş olup, parti üyesi hakkında disiplin işlemleri başlatılmıştır” ifadelerine yer verdi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu