Fotoğraflı - 2024-04-16T130624.908
3:03

Bakan Özhaseki: “Şehirlerimiz, millet bahçelerimizle nefes alıyor”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Millet bahçeleri yaza hazır. Bakan Mehmet Özhaseki, şehirlerin millet bahçeleri ile nefes aldığını ifade ederek, “Şehirlerimizin merkezinde, yeşilin binbir tonuna sahip çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları ve spor alanlarıyla millet bahçelerimiz; vatandaşlarımızı bekliyor” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Türkiye’nin dört bir yanında hizmete sunulan millet bahçelerinin yapımı devam ediyor. 81 ilde 100 milyon metrekare hedefi kapsamında 2018 yılından bu yana 237 millet bahçesi hizmete açılırken, 275 millet bahçesinin yapımı ise sürüyor.

“MİLLET BAHÇELERİMİZ, MİLLETİNİ BEKLİYOR”
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, millet bahçelerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ortaya konulan 2053 Net Sıfır Emisyon ve Yeşil Kalkınma hedeflerine ulaşma yolunda büyük bir lokomotif güç olduğunu söyledi. Çevre alanında gerçekleştirilen hizmetleri, millet bahçeleri projeleri ile taçlandırdıklarını vurgulayan Bakan Özhaseki, “Şehirlerimiz, millet bahçelerimizle nefes alıyor. Şehirlerimizin merkezinde, yeşilin binbir tonuna sahip, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları ve spor alanlarıyla millet bahçelerimiz; vatandaşlarımızı bekliyor” dedi.

0
be_enme
Beğenme
1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Bakan Özhaseki: “Şehirlerimiz, millet bahçelerimizle nefes alıyor”