Siyaset

Bakan Nebati ’den KDV Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati açıklama yaptı. Enflasyonla mücadele kapsamında gıdada KDV’nin yüzde 1’e indirildiğini vurgulayarak, “KDV’de sadeleştirme çalışmalarımız sürüyor.” dedi.
Nebati açıklamasında enflasyonla mücadele kapsamında gıdada KDV’nin yüzde 1’e indirildiğini belirterek, “KDV’de sadeleştirme çalışmalarımız sürüyor.” dedi. Bakan Nebati’nin açıklamalarına devam etti: “Geçen ay hızlı bir şekilde KDV’yi yüzde 1’e düşürdük, elektriğin KDV’sini 18’den 8’e düşürdük. Her türlü alanda kademeli geçişleri sağlamaya çalıştık. Vergisel anlamda adımlarımızı sıkı bir şekilde atmaya devam ediyoruz.”
KDV ile ilgili karmaşık ve hesaplanamaz bütün yöntemlerin sadeleştirilmesi ve oranlarının sadeleştirilmesi yolunda da önemli adımlar atıldığını, çalışmaların sürdüğünü belirten Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati: “Üretimden vazgeçmiyoruz. KGF’yi ciddi şekilde uyguluyoruz. 60 milyar TL’lik alan sağladık ama bir şartımız var, alacağınız tüm krediler üretime odaklı olacak. Dolara, altına yatırmayın. Üretim yapın, ihracat yapın, teknolojiye yatırım yapın.” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu