Güncel

BAKAN NEBATİ 2 SEKTÖRÜN TEMSİLCİLERİYLE BULUŞACAK

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Enflasyonla Mücadelede Birlikten Berekete” programı kapsamında yarın konut ve temizlik sektörü temsilcileriyle bir araya gelecek.
Bakan Nureddin Nebati’nin yarın Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde gerçekleştireceği görüşmelere temizlik ve konut sektöründe faaliyet gösteren iş dünyası temsilcileri katılacak.

Tüm paydaşlarla tam uyum içinde koordineli bir şekilde hareket ederek enflasyonla mücadeleyi sürdüreceklerini vurgulayan Nebati, “Her platformda ifade ettiğimiz gibi fiyatların sebepsizce artışına müsamaha göstermeyecek, ihtiyaç halinde farklı enstrümanları etkin bir şekilde devreye alarak enflasyonla mücadelemizden asla taviz vermeyeceğiz.
Tüm küresel olumsuzluklara rağmen, toplumumuzun her kesimini korumak için firmalarımız ile eş güdüm içerisinde olmaya devam edeceğiz. Ekonomik istikrarımızı daim kılmak ve milletimizi enflasyon baskısı altında ezdirmemek için gece gündüz demeden var gücümüzle çalışacağız.” ifadelerini kullanan Nebati
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğinin (MÜSİAD) de aralarında bulunduğu 52 sivil toplum kuruluşu, Nebati’nin enflasyonla mücadele çağrısına gazetelere verdikleri ilanla desteklerini belirtmişti.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu