Fotoğraflı - 2024-04-20T184323.723
2:38

Bakan Mehmet Özhaseki: “Daima deprem ülkesi olduğumuzun bilincinde olacağız”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

– Tokat merkezli yaşanan 5,6 şiddetindeki depremin ardından afet konulu açıklamalarda bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Türkiye’nin bir deprem ülkesi bilincinde olalım, Hiç kimse ‘bizim buraya bir şey olmaz, kaldığımız yer haritada üçüncü, dördüncü derecede gözüküyor’ şeklinde söylemlere aldanmasın, kapılmasın. Her an her bölgede deprem olabilir, çalışmalarımızı daima bu gerçeklik üzerine kurarak yapacağız. Bütün belediye başkanlarımızdan ricamız da depreme dayanıksız bölgelerde kentsel dönüşüm projeleri başlatsınlar. Parti fark etmeksizin kapımız daima açıktır. Bir projeyle yanımıza geldikleri takdirde elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı ziyaretinde Tokat’ta yaşanan 5,6 büyüklüğündeki deprem sebebiyle açıklamalarda bulundu.
Tokat’ta yaşanan depremde hiçbir can kaybının yaşanmadığını ve depremin olduğu ilk andan itibaren Bakanlık, Valilik ve AFAD koordinasyonunda çalışmalar yürütülmeye başlandığını ifade eden Bakan Özhaseki, bütün vatandaşların Türkiye’nin bir deprem ülkesi bilincinde olması gerektiğini vurgulayarak “Bilim adamlarının bilgilerine göre ülkemizde 500’e yakın kırılmamış fay hattı var. Hiç kimse ‘bizim buraya bir şey olmaz, kaldığımız yer haritada üçüncü, dördüncü derecede gözüküyor’ şeklinde söylemlere aldanmasın, kapılmasın. Her an her bölgede deprem olabilir, çalışmalarımızı daima bu gerçeklik üzerine kurarak yapacağız. Depreme dayanıklı konutlar, yapılar inşa edeceğiz, geçmişten kalan yapıların da yenilenmesi için yeni kentsel dönüşüm projelerini açıklamaya da devam ediyoruz. ” dedi.
Bakan Özhaseki; belediye başkanlarının depreme dayanıksız bölgelerde kentsel dönüşüm projelerini hızlandırmaları, yeni projeler başlatmaları gerektiğini vurgulamasının yanı sıra bakanlık ve belediyelerin bu konu üzerinde daima birlikte çalışacağını belirterek “Deprem; din, dil, ırk, mezhep, siyasi görüş dinlemeksizin alıp götürüyor. Parti fark etmeksizin; bütün belediye başkanlarımıza daima kapımız açıktır. Bir proje ile gelindiği müddetçe elimizden gelen her şeyi yapacağız ve bu konuda çok hassas olacağız” diye konuştu.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
sinirli
Sinirli
Bakan Mehmet Özhaseki: “Daima deprem ülkesi olduğumuzun bilincinde olacağız”