Bakan Akar Kayserililerle Doğa Yürüyüşü Yaptı

Fotoğraflı (12)

KAYSERİ (1HA) – Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve yüzlerce Kayserilinin katılımıyla Ali Dağı’nda doğa yürüyüşü yaptı. Doğa yürüyüşünün ardından daha yeşil bir Kayseri için Ali Dağı’na fidan dikimi de gerçekleştirildi. Yürüyüşte konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Kayserimiz cennet, vatanımızın her bir köşesi cennettir. Bunlardan yararlanmak lazım. Burada kederde ve kıvançta birlikte olduğumuzu göstermemiz lazım. Bayram günlerinde de beraberiz, felaketlerde de beraberiz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından organize edilen Doğa Yürüyüşü Programı, Ali Dağı’nda gerçekleştirildi. 8,5 kilometrelik parkurda gerçekleşen Doğa Yürüyüşü, başlangıç ve bitiş noktası Ali Dağı 360 Kafe önü olarak belirlenirken, bitişte ikramlar ve çocuk oyun parkurları yer aldı. Yürüyüşe, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri Milletvekili Adayı Hüseyin Okandan, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan ve yüzlerce Kayserililer katıldı.

Yürüyüşün ardından etkinlik alanında Kayserililere hitap eden Bakan Akar, “Bugün hem güneşiyle hem havasıyla hem de manzarasıyla güzel bir gün. Gençlerimizle, arkadaşlarımızla güzel bir yürüyüş yaptık. Önemli olan bizim birlikte ve beraber olmamızdır. Bugün de 1 Mayıs, bayramı burada kutlamaya başlamış bulunuyoruz. Bize katıldığınız için teşekkür ediyoruz. Kayserimiz cennet, vatanımızın her bir köşesi cennettir. Bunlardan yararlanmak lazım. Burada kederde ve kıvançta birlikte olduğumuzu göstermemiz lazım. Bayram günlerinde de beraberiz, felaketlerde de beraberiz” diyerek, terörle mücadele ve deprem felaketi ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Bakan Akar ayrıca, emekçilerle Talas Paraşüt İndirme Alanı’nda buluşacaklarını hatırlatarak, “İşçi kardeşlerimizle beraber olacağız. Bu programa herkesi bekliyoruz. Emeğe, arkadaşlarımızın alın terine saygı olarak hep beraber İşçi Bayramı’nı kutlayacağız. Onlarla beraber olacağız, İşçi Bayramı’nız kutlu olsun” dedi.
Yürüyüşe küçük bebeği ile katılan vatandaş Gökhan Göktaş ise, “Güzel bir etkinlik. Bakanımız için geldik onu bekliyoruz. Çocuğun olsun her şey kolaylaşır” dedi.

Vatandaşlara, doğa yürüyüşü sonrası sıcak çay, simit ve kahvaltılıklar ikram edilirken, bir şair de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a özel yazdığı şiiri okudu.
Doğa yürüyüşünün ardından daha yeşil bir Kayseri için Ali Dağı’na fidan dikimi de gerçekleştirildi.

Exit mobile version