1. Haberler
  2. Güncel
  3. ASKF BAŞKANI ÖNAL, SÜMER STADI İLE SÜMER YÜZME HAVUZU ARASINA SPOR SALONU İSTEDİ

ASKF BAŞKANI ÖNAL, SÜMER STADI İLE SÜMER YÜZME HAVUZU ARASINA SPOR SALONU İSTEDİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KAYSERİ (1HA) – Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından takım ve ferdi branşlarda mücadele eden sporcu, antrenörler, idareciler ile hakemler sezon sonu buluşması etkinliğinde bir araya geldi. Kayseri ASKF Başkanı Mutlu Önal, Sümer Stadı ile Sümer Yüzme Havuzu arasındaki yere spor salonu istediklerini söyledi.

Kayseri ASKF Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu Kayseri Bölge Sorumlusu Mutlu Önal’ın ev sahipliğinde yapılan etkinliğe AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Kayseri Spor A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Somtaş ile Kayseri’de faaliyet gösteren spor kulüp temsilcileri sporcular, antrenörler ve hakemler katıldı. Etkinlikte söz alan AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, “Amatör spor camialarımız yıllardır emek veren, gönül vermiş her bir kademesinde ömrünü adeta gençliğe adamış olan değerli kardeşlerim, sevgili sporcular, hanımefendiler, beyefendiler hepinizi saygıyla, hürmetle selamlıyorum. Mutlu Bey kardeşime teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Amatör spor camiasında geldiği günden itibaren güzel işler yapıyor. Beni de her aradığında üstüme ne düşüyorsa yapmaya çalışıyorum. Şimdi yeni projeler var. Yine inşallah biz Baki Bey (MHP Milletvekiki Baki Ersoy) kardeşimizle birlikte destekçisi olacağız. Ne söz verdiysek inşallah yerine getireceğiz. Kimsenin endişesi olmasın” diye konuştu.

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ise, “Önümüzde seçim var. Bakanım, ‘Bu birlik ve beraberliğin devam etmesi için, bu ortamın devam etmesi için birbirimizle omuz omuza mücadele etmemiz gerekiyor’ dedi. Doğrudur. Önümüzde 14 Mayıs seçimleri var. Gece gündüz demeden çalışıyoruz. Sizler bize 24 Haziran 2018’de bir görev verdiniz. Kayseri’nin milletvekili yaptınız. Biz de göreve geldiğimiz o günden bugüne bu şehri Sevdamız Kayseri olarak gördük ve hiç unutmadık” diye konuştu.

ÖNAL: SÜMER STADI İLE YÜZME HAVUZU ARASINA SALON İSTİYORUZ

Son olarak söz alan Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyon (ASKF) Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu Kayseri Bölge Sorumlusu Mutlu Önal da , “Sizin desteğinizle geldiğimiz görevde 2 yıl geride kaldı. Bu sürede birçok proje ürettik. Bunların tamamını gerçekleştirdik. İlk olarak federasyon binamız içerisinde yer alan kahvehaneyi kapattık. Orasını sporcularımıza ve ailelerine hizmet verecek bir kafe restoran haline getiriyoruz. Buradan elde edilecek olan gelir spor kulüplerimizin deplasman giderleri ile Kayseri’ye gelecek olan spor kulüplerine destek bütçe desteği olarak dönecek. Bu proje bitmek üzere. Memduh Başkan ve Baki Ersoy vekilimizin desteği ile Sümer sahalarının yeni projesi bitme aşamasına gelmiştir. Hayallerimizin projesiydi. Göreve geldiğimizde kasamızda para yoktu. Amatör Evi binamızın iç ve dış kısmında yenilemeye gittik. Öğrenci kardeşlerimiz için ders çalışma alanları oluşturduk. Sümer saha projemizin maliyeti 20 milyon liradır. Sayın bakanımız bizzat ilgilenerek tesisi neredeyse kullanılır hale getirdi. Bu da Kayseri’nin spor şehri olma konusunda büyük yol kat etmesini sağladı. Sayın bakanımız Mehmet Özhaseki ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç’tan bir isteğimiz daha var. Sümer Stadı ile Sümer Yüzme Havuzu arasındaki yere spor salonu istiyoruz. Sümer yüzme havuzunun üstü kapanarak yıl boyunca faaliyet göstermesini istiyoruz” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_en
Beğen