Güncel

‘Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı’ paneli düzenlendi

KAYSERİ (1HA)- Kayseri’de ‘Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı’ paneli düzenlendi. Panelde, Türk ve Kayseri mutfağı yemekleri konuşuldu.

Türk Mutfağı Haftası kapsamında düzenlenen ‘Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı’ paneli özel bir otelde gerçekleştirildi. Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanı Altan Aydemir, Gastronomi Festivali’nde dereceye giren öğrenciler ve çok sayıda davetli hazır bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç konuşmasında, sucuk, pastırma ve mantının dışında birçok Kayseri’ye özgü mutfak kültürünün olduğunu belirtti. Büyükkılıç aynı zamanda, sonbaharda Kayseri’de ulusal bir çalışma yapılacağının müjdesini verdi. Odalardan, kurum ve kuruluşlardan da Kale ve müze için destek beklediğini söyleyen Büyükkılıç, 26 Mayıs’ta oynanacak Yukatel Kayserispor- Sivasspor final karşılaşmasında da Kayserispor’un kupayı alarak gelmesini istediğini ifade etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu