Arife Öğretmen Yargısında Sanığın Annesi Konuştu

Arife Öğretmen Yargısında Sanığın Annesi Konuştu

KAYSERİ, (BGC) – Kayseri’de bir süre arkadaşlık ettiği rehberlik öğretmeni Arife Nur Sarıoğlu ile yeniden bir araya gelmek isteyen ve olumsuz yanıt alınca Sarıoğlu’nu katleden katilin annesi olayla ilgili konuştu.

Kayseri’de yaşanan olayda, bir süre arkadaşlık ettiği rehberlik öğretmeni Arife Nur Sarıoğlu’nu (26), yeniden bir araya gelme isteğine olumsuz yanıt alınca tabanca ile vurup öldürerek intihara kalkışan ve felç olan Tolga Temur’un (29), ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı.
20 Mayıs günü saat 09.00 sıralarında yaşanan olay Talas ilçesi Mevlana Mahallesi Taslak Sokak’ta meydana geldi. Rehberlik öğretmeni Arife Nur Sarıoğlu, evden çıkışta kendisini bekleyen Tolga Temur ile karşılaştı. Tolga Temur, daha önce bir süre arkadaşlık ettiği Sarıoğlu’na yeniden bir araya gelmek istediğini belirtti. Sarıoğlu, olumsuz yanıt verince Tolga Temur, belinden çıkardığı tabancayla peş peşe ateş etti. Vücuduna 3 kurşun isabet eden Sarıoğlu, kanlar içinde yere yığıldı. Ardından Tolga Temur, tabancayı kendi başına dayayıp, tetiği çekti.
Çevredekilerin ihbar etmesi üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, Arife Nur Sarıoğlu’nun yaşamını yitirdiği belirlendi. Tolga Temur ise yapılan ilk müdahalesinin ardından ambulansla Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı.Arife Nur Sağıroğlu Yahyalı ilçesinde toprağa verilirken, katil zanlısı Tolga Temur, tedavisinin ardından 20 Haziran’da tutuklanarak cezaevine konuldu.

Davada tanık olarak dinlenen Tolga Temur’un annesi G.T.,
“Oğlum platonik aşık değildi. Evlilik planları vardı. Kızın annesi ‘Evi ve arabası olmayana kız vermem’ dedi. 1 yıl daha arkadaşlıkları devam etti. Oğlum çalışmak için Kahramanmaraş’a gitmişti. Ne olduysa o ara oldu” dedi.
Tolga Temur hakkında ‘tasarlayarak öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle Kayseri 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Katil zanlısı Temur, iddianamedeki ifadesinde, “Olay günü yanına konuşmak için gittim. Hayatında başka biri olduğunu söyleyince bir anlık gaflet ile ateş ettim. Öldürmek için gitmedim. Pişmanım” dedi.
Bünyan Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Tolga Temur’un, Arife öğretmeni öldürdükten sonra tabancayla göğsüne ateş edip, intihara kalkışması sonucu omuriliğinde oluşan hasar felç bıraktı. Tolga Temur’un yoğun bakım servisinde entübe olarak tedavisi devam ediyor.
Sanık Tolga Temur’un yargılanmasına başlandı. Davanın ilk duruşmasına felç olan sanık Tolga Temur katılmazken, ailesi ile olayda yaşamını yitiren Arife Nur Sarıoğlu’nun ailesi hazır bulundu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da davaya müdahil oldu.Davada Tolga Temur’un anne ve babası ile iş arkadaşlarının da aralarında olduğu 5 kişi tanık olarak dinlendi. Oğlu Tolga Temur ile Arife Nur Sarıoğlu’nun yaklaşık 5 yıl arkadaşlık yaptıklarını iddia eden G.T.,
“Arife’yi istemeye gidecektik. Babası, oğlumu araştırıp, beğenmişti. Annesi, bizi kafeye çağırdı. ‘Oğlunun evi ve arabası var mı?’ diye sordu. ‘Hayır’ dediğim de ise Arife’nin kolundan tutarak ‘O zaman ben size kızımı vermem’ diye götürdü. Arife ağladı. Sonra, Tolga’yı aramış yeniden buluştular. 1 yıl daha ilişkileri devam etti. Kahramanmaraş’a oğlum çalışmaya gitmişti. Oğlum kesinlikle platonik aşık değildi. 6 yıldır konuşuyorlardı. Evlilik düşünüyorlardı” dedi.
Mahkeme heyeti verdiği ara kararla Tolga Temur’un tutukluluk halinin devamına karar vererek, Şehir Hastanesi’nden sanığın son durumuna dair rapor aldırılmasına, dinlenmeyen tarafların dinlenmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

Exit mobile version