Ekonomi

Altının Bayramdaki Nabzı

KAYSERİ,(BGC)-Kurban Bayramı süresince kuyumculardan birçoğu hizmet vermeye devam ederken, altın fiyatları ise sabit seyirde gitti. Altın fiyatlarının nabzını tutan kuyumcu Kemal İncetoprak, altın alımının yükseldiğinin altını çizdi.

İncetoprak, Borsa İstanbul’un kapalı olmasına ve dünya borsalarının faaliyette olmasına karşın altın fiyatları ve döviz kurlarında yükselişin çok olmadığını vurgulayarak “Geçtiğimiz hafta 9 günlük Kurban Bayramı tatili sürecinden geçtik. Biz ise esnaflar olarak hizmet vermeye devam ettik. Borsamızın kapalı olmasına karşın dünya borsalarında işlemler devam etti. Bizim borsamızın kapalı olması altın fiyatlarının stabil olmasına yol açtı. Fiyatlarda ciddi değişiklikler olmadı. Gurbetçiler ve düğün mevsimi, altın alışverişinde hareketlilik olmasını sağladı” diye konuştu.

Altın fiyatlarındaki son duruma da değinen İncetoprak, “Geçtiğimiz haftayı 490 TL bandında kapatan gram altın, bu hafta 500 TL bandını aştı. Döviz kurlarına baktığımız zaman dolar 8,50 TL’lerden 8,60 TL’ye yükselirken, euro kuru ise 10 TL bandından 10,10 TL seviyelerine yükseldi” diye konuştu.

İncetoprak; TÜFE oranlarının açıklanması, TCMB’nin faiz oranını sabit bırakması gibi olaylarla yatırımcıların fiziki emtialara yöneldiğini belirtti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu