EkonomiGüncel

Altınaks Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Tarla, “Dünya neyi istiyorsa ona ayak uyduruyoruz”

KAYSERİ (1HA) – Altınaks Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Tarla, üretime başlamadan analiz yaptıklarını, dünya artık ne istiyorsa ona göre tasarım yaptıklarını söyledi. Tarla, “Önceden bildiğimiz düz masalar değil artık, dekoratif isteniyor, ışık sistemi isteniyor yani artık dünya neyi istiyorsa ona ayak uyduruyoruz. Bütün tasarımımız o doğrultuda oluyor” dedi.

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nde 29 Ocak Pazar gününe kadar devam edecek olan İstanbul Mobilya Fuarı’nda, Kayseri’de üretim yapan 180’in üzerinde mobilya firması da yerini aldı. Avrupa’nın en büyük mobilya fuarları özelliğini taşıyan fuarda stant açan Altınaks Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Tarla, bütün tasarımlarını yenilikçi olarak yaptıklarını ifade etti. Ürünleri üretmeden önce analiz yaptıklarını dile getiren Tarla, “Bütün tasarımları hep yenilikçi olarak yapıyoruz. Ekibimiz güzel, bu iş bir ekip işi. Önce analiz yapıyoruz, analizden sonra üretim yapıyoruz. Piyasanın isteğine göre, müşterilerin taleplerine göre AR-GE’lerimizi oluşturuyoruz. Fuarlar iyi geçiyor ama sonuç itibariyle gün sonu akşamı oturuyoruz neler yaptığımızın istişaresini yapıyoruz. Şu an Avrupa ülkesi başta olmak üzere Orta Doğu’da ve birçok ülkede varız. Dünyanın her yerine giden ürünleriz var, bunların hepsi tamamen demonte paket sistemi. Mobilya ayaklarının binlerce üretimini yapıyoruz. Dünyanın her yerine satılabilen ürünler. Dünyanın her yerinde herkesin evinde görülebiliyor. Bunlar sevindirici gurur verici şeyler” şeklinde konuştu.

Hedeflerinin hep ilerde olduğunu bunun için durmadan yola devam edeceklerini dile getiren Tarla, “Hedefimiz her zaman ilerde durmak yok yola devam. Biz fuarlarda görücüye çıkmak istiyoruz, ürünlerimizi anlatmak istiyoruz. Dünyanın buluştuğu merkezdeyiz şu anda. Bu mobilya fuarı dünyanın en büyük fuarlarından birisi oluyor. Bunun için gelen bütün yabancı misafirlerimize ürünleri gösteriyoruz, ilgileniyorlar, isteklerini yazıyoruz bu doğrultuda devam ediyoruz. Tasarım mutlaka yapmak lazım, artık dünyada değişik değişik modeller ürünler isteniyor. Önceden bildiğimiz düz masalar değil artık, dekoratif isteniyor, ışık sistemi isteniyor yani artık dünya neyi istiyorsa ona ayak uyduruyoruz. Bütün tasarımımız o doğrultuda oluyor” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu