Altın Fiyatlarında Ufak Çaplı Değişim

FİRARİ HIRSIZLIK ŞÜPHELİSİ - 2021-09-06T162601.699

KAYSERİ,(BGC)-Kış mevsiminin yaklaşıyor olması altın fiyatlarında bir etki yaratmadı. Altın fiyatları haftanın ilk gününe küçük oranda değişiklikle başladı.

Hafta başının gelmesiyle altın fiyatındaki oranlar sabit seyirde hareketini korudu.
Altın hakkında bilgi veren kuyumcu Mehmet Altıncan, fiyatların zarar etkisinde yükseliş göstermediğini vurguladı.
Altın fiyatları, yaklaşık iki aydır sabit seyirde ilerliyor ancak ufak çaplı düşüşler yaşanıyor. Kuyumcu Mehmet Altıncan fiyatlardaki değişikliklerin altın yatırımı yapan kişileri endişeye sokmaması gerektiğini düşündüğünü dile getirdi.
“ALTIN DÜNYADA SAYILI BİRİMDE ÇIKARTILIYOR”
Altın hakkında bilgi veren Altıncan, “Dünyadaki bütün para birimlerinin eş değer karşılığı altınla hareket ediyor. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde dünya ekonomileri nakit akışını çoğaltmasıyla beraber altının değeri daha da yükseldi. Altın ONS değerleri küçük küçük yükselmeye başladı. Benim iddiam altının kış aylarında beklentilerin tahminlerin üzerinde çıkacağı yönünde. Çünkü coin paranın, altının ve diğer metaryellerin üzerindeki ilgiyi ve alakayı şaşırtmasını sağlasa da gerçek olan değişmiyor dünyada altın her zaman değerli bir yatırım aracıdır. ” diyerek düşüncelerini belirtti.
Altın fiyatlarının geçen hafta 475 ila 483 TL arasında olduğunu belirten ve bu hafta başlangıcında altın fiyatlarının 487 ila 490 TL arasında başladığını ifade eden Altıncan; “Bu minimal küçük verilerin yükselip düşmesi altın alıcılarını endişelendirmemeli bunlar küçük çaplı hareketler. Bu aralar altın alınabilir çünkü altın her gün yükselip gitmez. Bir sabah kalkarsınız 480 TL’den geceyi kapatan altın sabah baktığınızda 650 TL olabilir bunu gördüğünüzde şaşırmamak gerekir. Altın şuan da alım zamanında çünkü ani çıkışlar gösteriyor. Tabanlı düşüşlerde ise satılabilir.” şeklinde konuştu.

Exit mobile version