ALARM SİSTEMİ EVİN İÇİNDE DE KULLANILMALI

Fotoğraflı (2)

KAYSERİ (1HA – ÖZEL) – Japon Alarm Uzmanı KLC Güvenlik SECOM Çözüm Ortağı Genel Müdürü İbrahim Kılcı, güvenlik amaçlı kurulan alarm sisteminin evlerin içine de kurulmasının önemli avantajlar sunduğunu söyledi.

İnsanlar evlerinin güvenliğini sağlamak amacıyla alarm sistemini tercih ediyor. Alarm sistemi güvenliği sağlamak ve korumak için kurulan bir sistemdir. Alarm sisteminin iyi olması için bazı özellikleri bulundurması gerekiyor. Bu özellikleri anlatarak beş korumalı alarm sisteminin önemini vurgulayan Kılcı, “Alarm, izleme merkezlerine sahip olması gerekir. Biz SECOM olarak bu sistemi kullanıyoruz. Gaz kaçağı, yangın, su baskını ve hırsızlığa karşı koruyup can güvenliği sağlıyoruz” dedi.

Alarm sisteminin sadece evin dışında değil aynı zamanda evin içerisinde de kullanılması gerektiğini vurgulayan Kılcı, “İyi bir alarm sisteminin ev içi koruma sağlaması lazım. Çünkü alarm sistemi sadece siz evde yokken sizi koruyan bir sistem olarak düşündüğümüzde biz evdeyken bizi kim koruyor sorusu aklımıza gelebilir. Bizim alarm sisteminde evdeyken de alarmı devreye alıp rahat bir şekilde uyuyabilirsiniz. Girip çıkmak istemediğiniz bölgeleri baypas dediğimiz telefon üzerinden kullanacağınız uygulamadan baypas edip o bölgeleri devrede tutabilirsiniz ya da devre dışı bırakabilirsiniz. Dış taraftan baktığınızda bu koruma devam ediyor manyetik kontaklarla kapı girişleri, cam girişleri ve aktif bıraktığınız diğer odalardaki detektörler devrede kalıyor” ifadelerini kullandı.

Alarm sisteminin en büyük faydası ise psikolojik olarak rahat hissetmemize neden olduğunu söyleyen Kılcı, “Psikolojik olarak herhangi bir sorun yaşamadan çok rahat uyuyabilmek, hırsızla yüz yüze gelmemek. O yüzden iyi bir alarm sisteminin siz evde varken ve yokken de sizi koruması önemlidir” şeklinde konuştu.

Exit mobile version