Ana SayfaHaberGüncelAK Partili Karaaslan: “Diğer siyasi partilerde olduğu gibi günü birlik hesapların, makamların...

AK Partili Karaaslan: “Diğer siyasi partilerde olduğu gibi günü birlik hesapların, makamların peşinde değiliz”

Yayın Tarihi:

 

KAYSERİ (1HA-ÖZEL) – AK Parti’nin Kayseri’de yapılan temayül yoklamasında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, “Diğer siyasi partilerde olduğu gibi günü birlik hesapların, kavgaların, gürültülerin, makamların peşinde değiliz. Biz bugün sorumluluğumuzun bilincindeyiz” açıklaması yaptı.

 

AK Parti temayül yoklaması tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak saat 10.00’da başladı. AK Parti Kayseri İl Başkanlığı da, Kadir Has Spor Salonu’nda dijital olarak sandık başına gitti. Milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunan 86 isim, saat 16.00’ya kadar oylanacak.

 

Oylama başlamadan önce açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, seçim öncesi temayül yoklamalarıyla teşkilatın nabzının ölçüleceğini vurguladı. Temayül yoklamasının 2019 seçimlerinden beri 2’nci kez dijital ortamda gerçekleştiğini anımsatan Karaaslan, “Bu da AK Parti’nin teknolojiye ve dijital dönüşüme vermiş olduğu önemle öncü rolüyle de Türkiye’deki tek ve ilk siyasi parti olması hasebiyle çok önemli. Kurulan kabinlerde gelen teşkilat mensuplarımız dijital kartlarını okutmak suretiyle buradaki milletvekili sayısı kadar bir tercihte bulunuyorlar. Yapılan tercihler anında sistem üzerinden Ankara’ya bilgiler ulaştırılıyor. Eskiden olduğu gibi çuvallarla taşınan kâğıtlar ve kâğıt israfı yok. Kayseri’de 85 aday adayı başvurusu olmuş. Bu seçimlerde partimize gerçekten Kayseri’de ve genelde büyük bir teveccüh var. 85 veya 100’e rakamlara ulaşan şehirlerimizin sayısı oldukça fazla. İstanbul’dan hiç bahsetmiyorum bile zaten. AK Parti 20 yıldır hem yönetimde hem siyasette hem de iktidarda bugün yine en çok teveccüh gören parti. İnşallah 14 Mayıs seçimleriyle birlikte vatandaşlarımızın tercih etmesiyle 16’ıncı zaferine imza atmış olacak” şeklinde konuştu.

 

‘GELECEĞİN SORUMLULUĞU ÜSTÜMÜZDE’

 

Şu anda deprem bölgesinde de temayül yolmasının gerçekleştiğini ifade eden Karaaslan, “Bir yandan da hayatın normalleşmesi için adımlar atıyoruz. Bir yandan konutlar yapılırken bir yandan konteyner kent çalışmaları yapılırken bir yandan da 14 Mayıs’ta gerçekleştireceğimiz Türkiye için bu seçime yönelik çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Diğer siyasi partilerde olduğu gibi günü birlik hesapların, kavgaların, gürültülerin, makamların peşinde değiliz. Biz bugün sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bugün bize düşen sadece içinde bulunduğumuz günlerin değil, tarihin sorumluluğu. Biz de liderimizden gördüğümüz şekliyle bugün inşallah bunu en doğru şekilde gerçekleştirmek ve vatandaşlarımıza ulaştırmak için yeni kadrolarımızı seçeceğiz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’de ağaçta asılı erkek cesedi bulundu

Kayseri’de sabah saatlerinde işe gitmek isteyen vatandaşlar ağaçta boynunda...

Yabancı uyruklu iki kişi silahla vurularak öldürüldü

  Gevher Nesibe Mahallesi’nde bir apartmanın terasında meydana gelen olayda...

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Motorine büyük indirim

Motorine büyük indirim Akaryakıt grubu ürünlerinden motorine bugün gece yarısından...

Kayseri’de kuvvetli yağış bekleniyor

  Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporlarına göre Kayseri’de...
Exit mobile version