5 C
Kayseri
Salı, Aralık 12, 2023
Ana SayfaHaberGüncelAK Parti Kayseri Başkanlığı’nda temayül yoklaması başladı

AK Parti Kayseri Başkanlığı’nda temayül yoklaması başladı

Yayın Tarihi:

 

KAYSERİ (1HA) – AK Parti Kayseri İl Başkanlığında temayül yoklaması başladı. İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, elektronik ortamda üyelerin görmek istediği adayları seçtiğini belirterek “Teşkilatlarımızda herkes özgür iradesiyle oy kullanıyor” dedi.

14 Mayıs 2023’te gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Seçimleri öncesi siyasi partilerde hareketlilik devam ediyor. Aday adaylığı başvuru süresi dün sona eren AK Parti’de ise temayül yoklaması heyecanı yaşanıyor. Türkiye genelinde olduğu gibi AK Parti Kayseri İl Başkanlığı’nda da üyeler Meclis’te görmek istediği milletvekilini belirlemek için oy kullanmaya başladı. Aday adayı olan 85 isim için 17 dijital sandık kuruldu. Oy kullanma işlemi bugün saat 16.00’ya kadar devam edecek.

Uzun zamandır temayül yoklaması için çalıştıklarını belirten AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, “Ramazan ayına denk gelmiş olmasıyla da farklı bir atmosfer oldu. Aday adaylarımız herhangi bir kağıt kirliliğine sebebiyet vermeden güzel bir çalışma gerçekleştiriyor. AK Parti teşkilatları olarak genel merkezimizin bu konuda gösterdiği hassasiyet karşılığını vermiş vaziyette. 17 sandık 17 bilgisayar ile disiplinli bir şekilde çalışma yapılıyor. Kayseri’de milletvekilliği adaylığı için müracaat etmiş kim varsa burada liste olarak önüne çıkıyor, her bir aday adayına 15 saniyelik süre veriliyor ve toplamda 10 aday adayı işaretlemesi isteniyor. Vatandaşlarımıza 150 saniye süre veriliyor. Teşkilatlarımızda herkes özgür iradesiyle oy kullanıyor. Elektronik olarak uygulanıyor. Sonucu da Cumhurbaşkanımız ve teşkilat başkanımızın göreceği şekilde genel merkeze gönderiyoruz. İnsanlar ilk 1-2 gün bekledi müracaat süresini, son günlere doğru da yoğunluk oldu. Vatandaşlarımız aday adaylarını görmek, tanımak istedi. 85 adayın içerisinde 4 engelli, 15 kadın var. Gençlerimizin sayısı oldukça yüksek. Şu anda yaşı 70 olan da var yaşı 20’yi geçmiş aday adaylarımız da var. Güzel bir profil var inşallah buradan çıkan sonuçla sahadaki sonuç örtüştüğünde herkesin traşı gözünün önüne inecek inşallah” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’de ağaçta asılı erkek cesedi bulundu

Kayseri’de sabah saatlerinde işe gitmek isteyen vatandaşlar ağaçta boynunda...

Yabancı uyruklu iki kişi silahla vurularak öldürüldü

  Gevher Nesibe Mahallesi’nde bir apartmanın terasında meydana gelen olayda...

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Motorine büyük indirim

Motorine büyük indirim Akaryakıt grubu ürünlerinden motorine bugün gece yarısından...

Kayseri’de kuvvetli yağış bekleniyor

  Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporlarına göre Kayseri’de...

Son Haberler