‘Ağaç Dik, Doğayı Koru’ temalı ağaç dikim etkinliği yapıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocasinan Belediyesi ve Erciyes Üniversitesi iş birliğiyle, Erciyes Üniversitesi Hatıra Ormanı’nda ‘Ağaç, Dik, Doğayı Koru’ temalı etkinlik gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ““Yemyeşil bir ortam, çevre ve tabiat, herkesin arzusudur. Kayseri gibi kırsal bir alanda, iklim şartlarına göre yeşillendirmek, hakikaten büyük bir emek istemektedir. Bulunmuş olduğumuz alanda, 4-5 yıl öncesinden dikmiş olduğumuz fidanlar da var ve bugün dikeceğimiz fidanlarımız da boy verecek. Bizler sonrasında da geçmişten günümüze bir hatıra olarak kalmaya devam edecek. Buradaki en önemli mesaj da tabiata vermiş olduğumuz emanet olarak kalacaklardır” dedi.

Kocasinan Belediyesi ve Erciyes Üniversitesi iş birliğiyle, Erciyes Üniversitesi Hatıra Ormanı’nda ‘Ağaç, Dik, Doğayı Koru’ temalı etkinlik gerçekleştirildi. Etkinliğe; Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ERÜ Rektörü Fatih Altun, ERÜ Tıp Fakültesi Dekanı Cemal Alper Kemaloğlu, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Konuşmaların ardından Başkan Çolakbayrakdar, Rektör Altun, Dekan Kemaloğlu ve öğrenciler tarafından fidan dikimleri ve sulama faaliyetleri gerçekleştirildi.

‘YEMYEŞİL BİR TABİAT, HERKESİN ARZUSU’

Kırsal alanın iklim şartlarına göre yeşillendirme çalışmalarının meşakkatli ve emek isteyen bir süreç olduğunu söyleyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Yemyeşil bir ortam, çevre ve tabiat, herkesin arzusudur. Kayseri gibi kırsal bir alanda, iklim şartlarına göre yeşillendirmek, hakikaten büyük bir emek istemektedir. Bu noktada geçmişten günümüze kadar şehrimizin güzelleşmesi, yeşil dokunun artması hususunda emeği geçen bütün büyüklerimize teşekkür ediyoruz. Bulunmuş olduğumuz alanda, 4-5 yıl öncesinden dikmiş olduğumuz fidanlar da var ve bugün dikeceğimiz fidanlarımız da boy verecek. Bizler sonrasında da geçmişten günümüze bir hatıra olarak kalmaya devam edecek. Buradaki en önemli mesaj da tabiata vermiş olduğumuz emanet olarak kalacaklardır” dedi.
Toprağın korunmasının, çevrenin yeşillendirilmesinin önemli bir görev ve ibadet olarak nitelendiren ERÜ Rektörü Fatih Altun, Kocasinan Belediyesi’nin sağlamış olduğu imkânlardan ötürü de teşekkür etti.

ERÜ Tıp Fakültesi Dekanı Cemal Alper Kemaloğlu da Başkan Çolakbayrakdar’ın öğrencilerle birlikte gerçekleştirmiş olduğu etkinlik için teşekkür etti.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
‘Ağaç Dik, Doğayı Koru’ temalı ağaç dikim etkinliği yapıldı