Adana Demirspor taraftarına gazlı müdahaleye soruşturma

KAYSERİ (1HA) – Kayserispor ile Adana Demirspor arasında oynana müsabakada rakip takip taraftarına biber gazı sıkılması olayının, turnikelerde yaşanan izdiham ve taraftarın polisin uyarılarını dikkate almaması sonucu meydana geldiği açıklandı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı da duyuruldu.

Dün oynanan ve Yukatel Kayserispor’un Adana Demirspor ile 2-2 berabere kaldığı müsabaka öncesi konuk takım tribünleri gişelerinde yaşanan arbede sonrası Kayseri Valiliği’nden açıklama yapıldı.

Olayla ilgili görüntülerin incelendiğinin belirtildiği yazılı açıklamada, “Türkiye Spor Toto Süper Ligi 12’nci haftasında oynanan, Yukatel Kayserispor – Adana Demirspor müsabakasında, misafir takım taraftarlarının stada giriş yaptıkları kapılarda oluşan yığılma nedeniyle turnikelerin kırılma ve seyircilerin ezilme ihtimaline karşı görevli emniyet mensuplarımız tarafından sesli ikazlar yapıldıktan sonra kalkanlarla müdahale edilmiştir. Taraftarların turnikelerde oluşturduğu yoğunluğun devam etmesi üzerine yapılan müdahale sırasında 2 polis memurumuz el spreyi ile biber gazı kullanmışlardır. Yaşanan bu üzücü gelişmeler neticesinde Kayseri Valiliği olarak olayla ilgili soruşturma başlatılmış olup tüm güvenlik kamera görüntüleri ve kayıtları incelemeye alınmıştır. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur” ifadelerine yer verildi.