Güncel

Ülkü Ocakları’ndan ’19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü’

 

KAYSERİ (1HA) – 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü etkinliğinde konuşan Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Ali Çelik, gençliğe yapılan bütün hizmetlerin aslında Türkiye’nin geleceğine yapılmış olacağını söyledi.
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kayseri İl Başkanlığı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla ’19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü’ düzenlendi. Düzenlenen programa, Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak, Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Ali Çelik, KAÇEP Kayseri İl Başkanı Serap Şule Kalın ve üniversite öğrencileri katıldı.
‘19 MAYIS TÜRK’ÜN YENİDEN DİRİLİŞ GÜNÜDÜR’
Ülkü Ocakları İl Başkanı Çelik, “Devletimizin kurucusu milli mücadelemizin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde 103 yıl önce Samsun’dan yola çıkan milli mücadele inancı Amasya’da milletimizin aziz ve kararlığını ilan etmiş. Sivas’ta manda ve himaye reddederek, Erzurum’da vatanın bölmez bütünlüğü ve parçalanamayacağını tüm dünyaya haykırmıştır. 19 Mayıs 1919’da Türk Cumhuriyeti’nin temelleri at

den edindiğimiz şuur damarlarımızdaki asıl kanın, daima Mustafa Kemal’in savunucusu olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle milli mücadelemizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını Türk yurdu yaşasın diye can veren şehitlerimizi minnetle anıyoruz. Asil Türk gençliğinin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum. Kıymetli arkadaşlarım başbuğumuz Alparslan Türkeş, gençlere ithafen bir cümle kurmuştur. Konuşmamın sonunu bu cümleyle bitirmek istiyorum: ‘Gençler unutmayınız, her biriniz birer Türk bayrağısınız, bayrağı kirletmeyin, yere düşürmeyin.”
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) rektörlüğü önünden başlayan 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü, Talas Paraşüt İndirme Alanı’nda son buldu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu