1. Haberler
  2. Kayseri OSB
  3. 465 Bin Liralık Telefon Ortada Yok!

465 Bin Liralık Telefon Ortada Yok!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

OSB Bölge Müdürülüğü tarafından 2015,201,2019 yıllarında Turkcell’den “promosyon” adı ile anılan telefonların, (toplam 394.063,73 + KDV bedelinde) OSB yöneticileri ve personeline hediye edildiği, ama bunun dışında telefon ihtiyacı nedeni ile 23,695 TL’lik yeniden telefon alınarak kullandığı sayıştay raporu ile ortaya çıktı. OSB idarecileri, gelen telefonlardan birden fazla kez yararlandığı, bazılarının eşleri tarafından kullanılırken, bazılarının ise satıldığı da rapora geçen ifadelerden..

Promosyon adı ile verilen tüm telefonlar kayıtsız ve gayri hukuki şekli ile personel ve idarecilere “hediye” eidlirken, OSB’nin telefon ihtiyacı sebebi ile yeniden telefon alması da raporda gözlerden kaçmadı.

“GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMA” Vurgusu

Rapor sonucunda ise, “4562 sayılı OSB kanununun 22. maddesinde ki “OSB ve OSÜK organ üyeleri ile personeli, kendi kusurlarından ileri gelen zararlardan sorumludurlar. Bunlar, para ve para hükmündeki evrak ve senetler ile bilanço, tutanak, rapo, defter ve belgeler üzerinde işledikleri suçlardan dolayı kamu görevlisi gibi cezalandırılırlar” hükmüne görevi kötüye kullanma kapsamında değerlendirilmesi gerektiği hususunun Sayın Savcılığınızın takdirine bırakıldığı” ibaresi, sayıştay raporuna girdi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_en
Beğen