2022 yılında kırsala yarım milyar liralık hizmet

KAYSERİ (1HA) – Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından, 2022 yılında kırsal kesimlere yapılan yatırım tutarı, 446 milyon 267 bin lirayı buldu.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından 1 yıl içerisinde kırsal kesime, başta yol olmak üzere, sosyal donatıları da içeren yüz milyonlarca liralık yatırım gerçekleştirildi. Büyükşehir Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı aracılığı ile gerçekleştirilen çalışmalarda, ilçe yollarına BSK, 1 ve 2’nci kat asfalt sathi kaplamaları, yine yollara kar siperleri ve korkuluk ile sanat yapıları, yol geçişlerine korige boru, yol çizgisi, trafik levhası, yol bakım onarım çalışmaları, kilit parke hizmeti, çocuk oyun parkları, mezarlık duvarı, halı saha, sosyal tesis, kamelya, bank, masa ve sandalye gibi hizmetler yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi, ilçe mahallelerinde bir yıl içerisinde 1 milyon metrekarenin üzerinde kilit parke yapımı gerçekleştirdi. 2022 yılında toplam 1 milyon 249 bin 683 metrekare parkeyi mahallelerle buluşturuldu.

Ayrıca çocukların hoşça vakit geçireceği 140 çocuk oyun parkı, gençlerin spor yaparak sağlıklı kalacağı 46 halı saha ve yetişkinlerin de sosyalleşeceği 143 sosyal tesisi malzemeleri ile birlikte hizmete açtı. Öte yandan çeşitli amaçlarla kullanılması adına 10 bin 12 kamelya, bank, masa ve sandalye de yine Büyükşehir Belediyesi tarafından kısal mahallelere tahsis edildi.

2022 yılında gerçekleştirilen söz konusu hizmetlerin mali karşılığı toplam 446 milyon 267 bin TL olarak gerçekleşti.

Exit mobile version