Adliye

19 yaşındaki Kick Bokscu’yu öldüren şahıs: “Pişmanım”

KAYSERİ (1HA)- Kayseri’de ‘yan bakma’ tartışması nedeniyle Kick Bokscu Muhammed Mustafa Kulacı’yı öldüren Y.E.A. (16) “pişmanım” dedi.
3 Ocak tarihinde Kocasinan İlçesi, Nil Caddesi üzerinde bir parkta meydana gelen olayda yoldan geçen lisanslı kick bokscu Muhammed Mustafa Kulacı ile Y.E.A yan bakma nedeniyle tartıştı. Y.E.A. üzerinde taşıdığı bıçakla Mustafa Kulacı’yı yaraladı. Hastaneye kaldırılan kick bokscu kurtarılamadı. Y.E.A ise ‘Kasten öldürme’ suçundan tutuklandı. Sanığın yargılanmasına devam edildi. Bugün 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanık SEGBİS’ten katıldı. Duruşmaya sanığın dışında Kulacı’nın anne ve babası taraf avukatları katıldı.

Duruşmada dinlenen tanık H.K., “Parkta arkadaşlarımla oturuyordum. Uzakta 3 kişi gördük. ikisi kavga ediyordu biri de seyrediyordu. Y.E.A, karşısındakine tekme attı. Oda Y.E.A.’ya attı. Y.E.A. tam göremedim ama galiba bıçak çıkartıp karnından bir kaç kez bıçakladı. Sonra kaçtı. Bıçaklanan şahıs da ters tarafa koştu. Yanlarında duran şahıs da berbere doğru koşmaya başladı. Sonra polisler geldi. Yanımdaki arkadaşlardan biri bıçaklayan şahsı mahalleden tanıyormuş. Polislere sosyal medyadan fotoğrafını gösterdi. Sonra da biz oradan uzaklaştık” dedi.

Savcı duruşmaya gelmeyen tanığın dinlenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. Sanık, son söz olarak “pişmanım” dedi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu