1. Haberler
  2. Etkinlik
  3. 100’üncü Yıl Cumhuriyet Ormanı Fidan Dikme Programı yapıldı

100’üncü Yıl Cumhuriyet Ormanı Fidan Dikme Programı yapıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tarım ve Orman Bakanlığı’yla Orman Genel Müdürlüğü, 11 Kasım Millî Ağaçlandırma Günü kapsamında 100’üncü Yıl Cumhuriyet Ormanı Fidan Dikme Programı düzenledi. Hem Cumhuriyetin 100’üncü yılı hem de Millî Ağaçlandırma günü adına yapılan bu programda il protokolü, öğrencilerle birlikte fidan dikti. Ayrıca program kapsamında fidan dikim dersleri verildi, öğrenciler tarafından folklor gösterileri yapıldı ve şiirler okundu.
Tarım ve Orman Bakanlığı’yla Orman Genel Müdürlüğü, 11 Kasım Millî Ağaçlandırma Günü kapsamında 100’üncü Yıl Cumhuriyet Ormanı Fidan Dikme Programı düzenledi. Yamula Barajı, Kuşçu Mahallesi çevresinde yapılan programa Vali Gökmen Çiçek, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Şaban Çopuroğlu ve Murat Cahid Cıngı, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve öğrenciler katıldı.
Hem Cumhuriyetin 100’üncü yılı hem de Millî Ağaçlandırma günü adına yapılan bu programda il protokolü, öğrencilerle birlikte fidan dikti. Ayrıca program kapsamında fidan dikim dersleri verildi, öğrenciler tarafından folklor gösterileri yapıldı ve şiirler okundu.
Program kapsamında konuşan Vali Gökmen Çiçek; Yamula Barajı için ağaçlandırma sözü verdiklerini, 3 milyon ağaç sözünün 2 milyonu Orman Genel Müdürlüğü tarafından dikildiğini ve 1 milyon ağacın da dikilmeye devam edildiğini söyledi.
Erciyes Dağı’nda yapılan çalışmalar sonucunda 7 milyondan fazla fidan dikildiğini söyleyen AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı, “Büyükşehir Belediyemizin, Valiliğimizin şehrimizdeki turizm faaliyetlerinin artması yönündeki gayretleriyle, yeşillendirme faaliyetleri, millet parkları açma faaliyetleri bütünleştiği zaman hem turizm potansiyeli hem de insanların daha kaliteli bir hayat yaşamaları gelişiyor” şeklinde konuştu.
Kayseri’nin yeşil alanlarının çoğaltılması adına Bakanlıkla, Valilikle ve bütün ilçe belediyeleri dahil olmak üzere çalışmaya devam ettiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Sadece bu bölgemizde değil, her bölgemizde ağaçlarımızın sayıları artmaya devam ediyor. Bizler de yerel yönetimler olarak bu alanda üzerimize düşen ne varsa yapma yönünde her türlü desteğimizi esirgemiyor, bunu bir görev olarak biliyoruz. Kayseri’mizde daha önce bir elin beş parmağını geçmeyen park sayısından şimdi elhamdülillah en az 2 bin tane yeşil ağırlıklı parklar insanların hizmetine sunuldu” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_en
Beğen